Ana Sayfa  Yeni Etiket  E-Posta  İletişim   Barkod Nasıl Alınır!    Ürünler   Barkod   Etiket  Geleneksel     
  Herkes barkod yapıyor ama doğru barkodlama işlemini biz yapıyoruz... Mağazalarda ürünlerinizin kasiyeri çıldırtmasını istiyorsanız hatalı barkod ve hatalı baskı yapabilirsiniz... Barkod teknik bilgi gerektiren özel bir hizmettir... 3000'den fazla firma barkodunu Yeni Barkod Etiket'e yaptırıyor... Çünkü onların amacı kaliteli hizmet almak...

Barkod Nedir ?


Barkod; bir rakam, harf yada özel işaretlerin çubuklarla simgelenmiş halidir. Ticaret, sanayi ve hizmet yaşamının hemen her alanında yaygın olarak kullanılan otomatik tanıma/veri toplama tekniği olan barkod kısaca doğru ve hızlı bilgiye ihtiyaç duyulan her alanda kullanılır.
Barkod yaşamımızı kolaylaştıran sihirli çubuklardır !

 


Ticari Mal ve Hizmet için Barkod' Nasıl Alınır?

Kitap, dergi, gazete, bülten dışında kalan herhangi bir sektörde ürün üretiyor, dağıtıyor, ithal ediyor yada paketliyorsanız (Gıda, tarım, havancılık, ilaç, kozmetik, temizlik, sanayi ürünleri, otomotiv, kimyasal ürünler, genel ticari ve tüketim eşyaları, elektronik, bilişim, sağlık, ortopedi, iletişim, beyaz eşya, spor, tekstil, deri, kundura vb)
Barkod almak için
gerekli evrakları buradan indirebilirsiniz...
ya da aşağıdaki linkleri tıklayarak edininiz.
(Adobe Acrobat PDF) - (Word DOC)
İşlemlerin başlatılabilmesi için hazırlayacağınız bu evrakları 'Yeni Barkod Etiket'e ulaştırarak gerekli talimatı veriniz.

Bilgi almak için
0332-351 59 59
0554-237 40 40
0545-237 40 40
0538-522 91 81
'i arayınız.


İletişim ücreti bizden
Bize çaldırın sabit numaranızı bildirin yahut bir e-posta ile sabit hattınızı bildirin biz sizi arayalım. Telefon parası ödemeyin.

Yeni Barkod Etiket gereken tüm çalışmalara sizin adınıza yürütecek
Ticaret/Sanayi Odalarının üyesi iseniz yaklaşık 7 günde
Esnaf ve Sanatkarlar Odalarının üyesi iseniz yaklaşık 10 günde çözüme kavuşturacak ve sonuçtan sizi haberdar edecektir.

Ürünleriniz halen barkodsuz ve barkod yaptırmak istiyorsanız Global Standardlar'ın istemiş olduğu aşağıdaki evrakları hazırlayarak bize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Tescil işleminiz tamamlandıktan sonra Yeni Barkod Etiket size Barkod Master filminizi üretecek ve/veya numaralandırma hizmeti verecektir.

Barkod Müracaat Evrakları için tıklayın (WORD dokümanı)
   
Barkod Müracaat Evrakları için tıklayın (PDF dokümanı)

 
 

Kitap (ISBN) Barkodunu nasıl alırım?  
Süreli Yayın (ISSN)Barkodunu nasıl alırım?

Kitap (ISBN) ya da dergi (ISSN) gibi yayınlarınıza ait numaraları aldıktan sonra Numaralarınz Yeni Barkod Etiket'e bildirere Barkod Master Film'ini alabilirsiniz. Yeni Barkod Etiket'ten aldığınız size ait Barkod Master Filmi matbaanızda kitap yada derginize basılmasını sağlayabilirsiniz...

Barkod Master Film Nedir?

Barkod Master Film; Barkod'un basıldığı orjinal çizimdir. Negatif veya pozitif olabilir. Ürün üzerine basılan barkod'un bir defada doğru olarak okunabilmesi; çok önemli olduğu için master filmin GS1 ve TSE standardını karşılaması mutlak şarttır.
Yeni Barkod Etiket; yüzde yüz bu standartları sağlayan barkod master filmlerini üretmektedir.

Barkod Master Filmleri büyütülüp/küçültülemedikleri gibi suretlerinin alınması da sorunlara neden olur. Bu durumların yaşanmaması için orjinal master film kullanmak her zaman daha doğru ve ekonomiktir. 

Yeni Barkod Etiket; 1992'dan buna GS1 ve TSE standartlarında binlerce üreticimizin barkod master filmlerini üretmektedir.  EAN-UCC8, EAN-UCC13, UCC-EAN14, ISBN; ISDN, ISSN Barkod Master Film siparişlerinizi aynı gün teslim etmektedir.  

Barkod'u herkes yapabilir mi?
Barkod uygulamalarında doğru yöntem ve teknikleri kullanmadığımız zaman; para, zaman ve güveninizi kaybedebilirsiniz.

Tüm barkod uygulamalarınızda Tam 18 yıldır bu hizmeti veren Yeni Barkod Etiket'ten teknik destek ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Yeni Barkod Etiket'ten alacağınız teknik danışmanlık işinizi kolaylaştıracak ve daha ekonomiğe gelecektir. Bazı işgüzarlar bilmedikleri yada eksik bilgileri ile üreticileri yanlış yönlendirerek büyük ve önemli uygulama hatalarına neden olmaktadırlar. Değeri milyarları bulan bir ürün için yetkilendirilmiş uzman kuruluşlara 3-5 YTL vererek çözüm üretmek varken doğru olmayan tercihler pahalı sonuçlara neden olmaktadır.

Yaşamımızı kolaylaştıran sihirli çubuklarla ilgili merak ettiğiniz konular ve çözümleri Yeni Barkod Etiket'te bulacaksınız.

Benim barkodlarım neden okunmuyor?
Bazı firmalar bizi arayarak ürünlerinden barkod olduğunu okuyucular olmadığı için yeniden etiket bastırarak yapıştırmak zorunda kaldıklarını bununda para, zaman iş gücü kaybına neden olduğunu ifade etmektedirler. Bunun temel nedeni barkod bilgisayarda oluşturulan birer çizgiden ibaret sanan grafik ve matbaa sektöründeki bazı kişilerin yanlış yönlendirmesidir. Barkod bir teknolojidir ve ihmal edilemez kuralları vardır. İşgüzarların yanlış yönlendirmesi nedeniyle bir çok üretici mağdur edilmektedir. Barkod okuyucular tarafından okunabilen birer teknoloji olduğuna göre rastgele yan yana gelmiş çizgilerden ibaret değildir. Bu nedenle de asla ihmal edilemez yaşamsal teknik kuralları vardır. Bu konuda hiç bir teknik bilgisi olmayan
- yetkisiz kimselerin yaptığı barkodlar,
- yanlış ölçeklenmiş barkodlar,
- doğru baskı tekniğine göre hazırlanmamış barkodlar,
- baskı rengi doğru seçilmemiş barkodlar,
- zemin rengi doğru seçilmemiş barkodlar,
- okunulabilirlik testlerinden geçmemiş barkodlar,
- ışık çizgilerine riayet edilmemiş barkodlar,
- gibi bir çok hatayı barındıran uygulamalar sizlere büyük maliyetler doğurabilecektir.
Sizin barkodlarınızda Yeni Barkod Etiket'in Müşterilerinin barkodları gibi hatasız okunmasını istiyorsanız 332-351 59 59'u hemen arayınız...

Üretici numaram geldi. Numaraları mı kendim verebilir miyim?
Hayır. GS1 için imzaladığınız noter taahhütnamesini okumamışsanız lütfen okuyunuz. Çünkü üç kuruşluk film maliyetinden kaçarken başınıza geleceklere razı iseniz istediğinizi yapabilirsiniz. Yapacağınız hataların size açacağı yüksek maliyete ayrılmış bütçeniz ve zamanınız varsa
her türlü riski alabilirsiniz.

Sizden kaynaklı hataların maliyetini kim karşılayacak?
Yeni Barkod Etiket açıkça taahhüt eder ki Yeni Barkod Etiket kaynaklı her türlü zararı tazmin eder.

Barkodsuz tarım ürünleri 2005’den itibaren Avrupa’da satılmayacaktır.
AB standartlarına ve Tarım ve Köy İşlerini Bakanlığı'nın tebliğine göre ürünlerin fiyat ve kalitesine bağlı olmadan izlenebilirliği (barkodları) yoksa ürünler 2005’den itibaren Avrupa’da kabul edilmemektedir.

Ülkemiz son yıllarda yaş meyve ve sebze ihracatında özellikle tarımsal ilaç kalıntıları (rezidü) bakımından önemli sorunlar ile karşılaşmaktadır. Avrupa Birliği ülkelerindeki büyük perakendeci kuruluşlar kendi toplumlarının sağlıklı tarımsal ürünler tüketimini temin etmek için bu ülkelerde yetiştirilen ve dışarıdan ithal edilen tarımsal ürünlerde aranan minimum standartları yeni bir düzenleme yaparak belirlemişlerdir.

Bu nedenle de ürünlerine Barkod uygulaması yapmayan Tarım üreticileri iç ve dış pazarlarda ürünlerini pazarlayamayacaktır. Ürünlerinizin iç ve dış pazarlara gidişinde sorun yaşamamak için acilen bizimle temasa geçiniz.

Barkodunuz var ise GS1 Türkiye'ye aidat borcunuzun olup olmadığını öğrenmek için lütfen tıklayınız.

Ürünler için tıklayın...
Barkod yaptırmak için tıklayın...

Referanslar için tıklayın...
Basılabilir film barkod renkleri için tıklayın...

Uluslararası yıkama sembolleri için tıklayın...
 

Yeni Etiket Barkod Çözümleri
Fezi Çakmak Mah. Şekerciler Sit. 10549. Sk Şekerciler Camii Altı No 2/B Karatay KONYA
Tel 0332.351 59 59  Faks 0332.351 41 51
Cep Tel 0545 237 40 40 - 0554 237 40 40 - 0538 522 91 81 
barkod@yenietiketi.com

Her hakkı saklıdır. Copyright © 2010s